Nieodłącznym elementem domu są podłogi. Istnieją różne metody zagospodarowania tego, po czym w przyszłości będziemy chodzić. Możemy położyć kafelki, które jednak łatwo ulegają stłuczeniom, a poza tym ciężko je nagrzać w zimę. Inną alternatywą są panele. Te z kolei bardzo przyciągają kurz i nie przepadają za wilgocią. Istnieją również różne linolea, ale te nie są trwałe, a poza tym nadają się raczej na małe pomieszczenia np. kuchnie.Najlepszym rozwiązaniem jest parkiet. Lecz który wybrać. Na rynku bowiem pojawiło się ich wiele, jedne bardziej, inne mniej popularne. Największym powodzeniem cieszą się parkiety jesionowe i czereśniowe. Parkiet jesionowy króluje w domach Polaków, a czereśnia na zachodzie Europy. Oba są stosunkowo intensywne, choć jesion bardziej usłojony. Czereśnia z kolei idealnie nadaje się do mozaik z kostką czarnego dębu. Jesion to parkiet bardzo twardy, dzięki czemu znajduje zastosowanie w przedpokojach i salonach, gdzie człowiek najczęściej przebywa. Okazuje się, iż popularność tych materiałów ma też swoje podstawy nie w czym innym, jak w cenie. I jesion, i czereśnia nie należą do najdroższych parkietów.

swiat-domu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here