Łuszczyca jest najczęściej spotykaną chorobą skóry. Powodowana jest przez czynniki immunologiczne które w przypadku tej choroby to przede wszystkim nieprawidłowe funkcjonowanie limfocytów. Stają się one bardzo aktywne co prowadzi do zapalenia i przyspieszonego cyklu komórek.Warto zaznaczyć, że uwarunkowania do rozwoju łuszczyca są dziedziczone rodzinnie. Co ciekawe stan skóry osób dotkniętych łuszczyca zmienia się. Bywa że czasem ulega on polepszeniu a czasem pogorszeniu. Czynnikami wpływającymi negatywnie na zmiany łuszczycowe należą stres, leki – oczywiście nie wszystkie, infekcje, uszkodzenia, podrażnienia i wysuszenie skóry. Do typowych objawów łuszczycy należą czerwone pogrubione zmiany na skórze, pokryte srebrzystymi łuskami. Często są one nazywane plackami. Mogą one boleć i swędzieć a najczęściej występują na  łokciach, kolanach i nogach, twarzy, dłoniach, stopach, skórze głowy pokrytej włosami oraz w dolnej części pleców. W zasadzie to jednak plamy łuszczyca pojawić się mogą w dowolnej części ciała dotykając także paznokci, genitaliów czy jamy ustnej.

parotka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here