Wzorzec domu i rodziny a realia

Rodzina nierozerwalnie kojarzy się z domem. Przez wieki ludzkość wykreowała sobie idealny wzorzec domu i rodziny, który początkowo pojawiał się jako motyw w literaturze i sztuce, obecnie dodatkowo zawarty jest w różnego rodzaju reklamach, filmach czy nawet serialach. Realia bardzo często odbiegają od wzorca, w rzeczywistości coraz więcej pojawia się rodzin niepełnych czy nawet patologicznych. Sam dom również nie zawsze odpowiada ogniskom domowym prezentowanym w sztuce czy telewizji. Młodzi często zmuszeni są wynajmować niezbyt luksusowe mieszkania czy pomieszkiwać po kątach u rodziców, tocząc odwieczne wojny z teściami. Tak więc realia, dotyczące tak domu, jak i samej rodziny, są jakie są. Nie mniej jednak wzorzec wykreowany przez ludzkość w przeciągu wielu wieków najlepiej odzwierciedla marzenia i potrzeby, które wielu ludzi stara się spełnić. To, że ideał współczesnej rodziny wygląda tak, a nie inaczej, świadczy o samej ludzkości, niestety realia nie zawsze pomagają ideału dosięgnąć.

majesso.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here