Wyjątkowy sposób na podział przestrzeni w mieszkaniu

Czasami w mieszkaniu potrzebne jest wydzielenie dodatkowego pomieszczenia… ale nie ma na to miejsca. W takim wypadku konieczne jest zastosowanie rozwiązania, które pozwoli na przestrzeni w mieszkaniu, ale bez stawiania dodatkowych ścian. Takim rozwiązaniem są drzwi przesuwne szklane. Dlaczego są tak dobrym i równocześnie wyjątkowym rozwiązaniem?

Przepuszczają światło

Koniecznie musimy podkreślić, że drzwi przesuwne szklane przepuszczają światło. Oznacza to, że nawet jeśli są zamknięte, to do oddzielonej części pomieszczenia wciąż dociera promieniowanie słoneczne. To bardzo ważne, bo niweluje to potrzebę korzystania z lamp w ciągu dnia.

Dostęp do światła słonecznego jest bardzo ważny dla wszystkich ludzi. Wpływa on na samopoczucie ludzi oraz na ich stan psychiczny. Brak światła sprawia, że ludzie czują się osłabieni, przygnębieni i smutni.

Szklane drzwi mogą być pomalowane tak, by zapewniały większą dyskrecję, niż drzwi w pełni bezbarwne. Nie wpływa to jednak znacząco na ograniczenie ich przepuszczalności dla światła.

Są dość tanie

Jeśli porównamy koszt postawienia drzwi przesuwnych szklanych oraz zbudowania ścianki z karton-gipsu oraz wstawienia w niej dodatkowych drzwi, to szybko zauważymy, która z opcji jest tańsza. Montaż drzwi przesuwnych nie wymaga przeprowadzania w mieszkaniu dużego remontu.

Oznacza to mniejsze wydatki, mniejszy bałagan i krótszą pracę. Wszystko to sprowadza się do tego, że zakup drzwi przesuwnych jest nie tylko tańszy, ale też prostszy. Z pewnością zauważysz różnicę w cenie.

Są bardzo estetyczne

Szkło jest jednym z najmodniejszych materiałów budowlanych. Jest bardzo estetyczne i nowoczesne. Świetnie pasuje do wszystkich aranżacji wnętrz, które odświeża i nadaje im bardziej modernistycznego charakteru.

Szkło przepuszcza światło, a w zależności od kąta jego padania może też tworzyć kolorowe odbicia. Są one niezwykle estetyczne i mogą stanowić dodatkową ozdobę mieszkania. Taka zabawa światłem z wykorzystaniem szkła jest często wykorzystywana w nowoczesnych projektach budynków. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać ją także w swoim mieszkaniu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here