Jak założyć własną kancelarię prawną?

0
940

Założenie własnej kancelarii prawnej jest zwieńczeniem trudnej ścieżki edukacyjnej, jaką mają do pokonania przyszli adwokaci czy radcy prawni. Własna kancelaria prawna to coś, co wymaga sporego zaangażowania, ale w efekcie przynosi naprawę spore profity.

Kto może założyć własną kancelarię prawną?

Kancelaria prawna może być założona przez osobę, która ukończyła studia prawnicze, odbyła aplikację oraz zdała egzamin zawodowy. Prawnik, który nie posiada dodatkowych uprawnień, nie może założyć kancelarii prawnej, w której będzie zatrudniał innych adwokatów czy radców. Magister prawa może za to założyć kancelarię doradztwa prawnego, której działalność musi się ograniczać do udzielania porad.

Założenie własnej kancelarii prawnej wiąże się z koniecznością zdobycia tytułu radcy prawnego, adwokata bądź notariusza. Nie jest to łatwa ścieżka zawodowa, ale z pewnością bardzo opłacalna.

Jak promować usługi kancelarii prawnej?

Kancelaria prawna to biznes, który nie może sprawnie prosperować bez odpowiedniej reklamy. Reklamowanie usług prawnych nie jest jednak łatwym wyznaniem. Dlaczego? Otóż reklamowanie usług kancelarii prawnej musi podkreślać rangę i powagę tego typu działalności.

Które kancelarie prawne funkcjonują najlepiej? Zdecydowanie takie, które mają jasno określoną specjalizację. Oczywiście adwokat czy radca prawny może poruszać się po różnych dziedzinach prawa, ale skupienie się na jednej z nich będzie uznane za wysoce profesjonalną postawę.

O czym należy pamiętać zakładając kancelarię prawną?

Kancelarie prawne generują naprawdę spore dochody. Co więcej właściciele kancelarii radcowskich czy adwokackich cieszą się niemałym prestiżem i powszechnym uznaniem. Droga, którą musieli pokonać, aby móc otworzyć własną kancelarię prawną nie była łatwa, co wzbudza jeszcze większy podziw.

Jak się okazuje, samo ukończenie studiów prawniczych i aplikacji nie gwarantuje ogromnego sukcesu na rynku pracy. Aby kancelaria prawna dobrze prosperowała nie można zapominać o podkreślaniu profesjonalizmu osób, które w niej pracują. Najlepszym jego wyrazem jest wyspecjalizowanie się w konkretnej dziedzinie prawa i określenie się mianem eksperta w jej zakresie. Dobrze prosperująca kancelaria prawna może generować miesięczne zyski w wysokości kilkudziesięciu, a nawet i kilkuset tysięcy złotych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here