Wszystko o wagach domowych kuchennych i łazienkowych

Waga kuchenna przyda Ci się do kontrolowania ilości spożywanych produktów i wprowadzenia zmian w menu. Z kolei na wadze łazienkowej sprawdzisz efekty nowej diety i treningu. Na jakie aspekty zwracać uwagę podczas wybierania tych urządzeń? Przeczytaj podpowiedzi i skorzystaj z nich. Zadbaj o swoje zdrowie i piękną sylwetkę od zaraz!

Jaką wagę łazienkową wybrać?

W sklepach znajdziesz obecnie dwa rodzaje wag łazienkowych: tradycyjny mechaniczny i nowoczesny elektroniczny. Ten pierwszy kusi niską ceną i łatwością obsługi. Czy jednak warto wybrać właśnie jego? Rozwiej wątpliwości – sprawdź, która waga łazienkowa jest lepsza.

Miej na uwadze fakt, że waga elektroniczna jest znacznie bardziej funkcjonalna. Korzystanie z niej wydaje się skomplikowane, ale tylko z pozoru. Jeśli nie chcesz ustawiać trybów użytkowników (to przydatne, gdy na jednym urządzeniu waży się cała rodzina), możesz używać jej tak samo, jak mechanicznej. Wystarczy, że staniesz na wadze gołymi stopami, a otrzymasz wyniki.

Jakie pomiary umożliwia waga elektroniczna?

Podczas gdy na łazienkowej wadze mechanicznej sprawdzisz jedynie liczbę kilogramów, na elektronicznej dodatkowo wykonasz pomiary tkanki kostnej, tłuszczowej i mięśniowej, obliczysz wiek metaboliczny, a nawet zyskasz rekomendacje co do dziennej dawki kalorii, która pomoże Ci zyskać lub utrzymać prawidłową sylwetkę.

Główne pomiary otrzymywane na wadze elektronicznej są dokładniejsze niż te z wagi mechanicznej. Wynik może się wahać do pół kilograma. Z kolei pomiary tłuszczu i mięśni będą jeszcze dokładniejsze.

Jakie pomiary umożliwia waga elektroniczna

Czy warto zakupić wagę kuchenną?

Dzięki pewnej popularnej stronie internetowej szybko sprawdzisz, ile waży produkt o wielkości zaprezentowanej na zdjęciu. Przekonasz się, jaka jest waga łyżki cukru, szklanki mąki czy garści orzechów. Może więc kupowanie wagi kuchennej to zbędny wydatek?

Bynajmniej. Szacowanie gramatury i zawartości kalorycznej jest przydatne, jednak pewność daje wyłącznie samodzielne zważenie produktu. Zauważ, że „średnie jabłko” czy „garść orzechów” to pojęcia względne. Jeśli zależy Ci na maksymalnej kontroli spożywanych pokarmów i efektywnej utracie kilogramów przed weselem, wakacjami czy inną okazją, kup wagę kuchenną.

Innym powodem przemawiającym za zakupem wagi kuchennej jest łatwość w przygotowywaniu bardziej skomplikowanych dań. Niektóre przepisy wymagają odmierzania precyzyjnych ilości mąki, otrębów, cukru itd. Wykonasz idealne danie, wspomagając się wagą.

Czy warto zakupić wagę kuchenną

Waga kuchenna: mechaniczna czy elektroniczna?

Podobnie jak w przypadku wag łazienkowych, elektroniczne modele kuchenne umożliwiają wykonywanie pomiarów w większą dokładnością. Mało tego, zważysz na nich także lżejsze produkty. Waga mechaniczna może nie odnotować obecności pięciu orzechów, wafelka czy połowy kostki drożdży. Elektroniczna – owszem.

W wagach kuchennych najczęściej stosuje się baterie płaskie. Ponieważ ze względu na codzienne korzystanie urządzenie zużywa energię szybciej niż waga łazienkowa, miej pod ręką kilka baterii na zapas. Kupisz je w kiosku, małym markecie osiedlowym czy dużym sklepie elektronicznym.

Uwaga! Sprawdź zakres pomiaru w wagach, które planujesz kupić. Dotyczy to zarówno modelu kuchennego, jak i łazienkowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here