Jak usunąć znajomego z FB?

Portale społecznościowe dają nam spore pole możliwości. Wskazuje się, że to właśnie dzięki nim możemy wspierać rozwój więzi międzyludzkich oraz integrować się łatwiej z otoczeniem. Trzeba przyznać, że nasi przodkowie mogliby nam pozazdrościć takich możliwości. Bez wątpienia warto jest mieć konto na jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych. Czasami jednak machinalnie przyjmuje wszystkie zaproszenia do znajomych, co w dłuższej perspektywie może wiązać się z pewnymi konsekwencjami. Otóż w sytuacji, gdy jedna z takich osób zaczyna nam grozić lub nas obraża, zdecydowanie warto usunąć ją z listy znajomych. Tylko dzięki takiemu krokowi będziemy w stanie uwolnić się od nieprzyjemnych dla oka treści, które z pewnością nie są warte uwagi dla ludzi na poziomie.

W przypadku, gdy ciężko jest nam zorientować się, jak usunąć znajomego z FB, dobrze jest odwołać się do sprawdzonych metod. W pierwszej kolejności wchodzimy na profil osoby, której nie chcemy już w gronie znajomych. Po wybraniu dostępnych przy jej zdjęciu opcji wskazujemy na tą, która umożliwia usunięcie znajomego z listy. Wtedy znika on stamtąd na zawsze, a my odzyskujemy spokój ducha. Ważne jest przy tym, aby z usunięciem z listy znajomych połączyć cofnięcie obserwacji profilu. Dzięki temu przyszłe posty tej osoby będą dla nas całkowicie niewidoczne – nawet wtedy, gdy polubi je jeden z naszych znajomych.

Czasami jednak może zdarzyć się, że dana osoba – pomimo usunięcia jej z listy – będzie nam dokuczać. Jak wiadomo, portale społecznościowe są praktycznie bezradne w przedmiocie walki ze stalkingiem. Na szczęście jednak z powodzeniem możemy zablokować każdą osobę, która uprzykrza nam życie. Wtedy nie ma ona dostępu do naszego profilu, informacji podstawowych, a także nie ma możliwości wysłania do nas wiadomości. Taki środek zaradczy jest w większości przypadków wystarczający, jednak wtedy, gdy dana osoba zakłada nowe profile, aby móc nam naubliżać, zdecydowanie zaleca się zgłoszenie sprawy na Policję lub do innego właściwego organu.

www.workshopofnature.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here