Warzywa na balkonie.

Wydaje się, że czasach gdzie wszystko możemy kupić w sklepie warzywa na balkonie nie są popularnym pomysłem. Wiele osób może myśleć, że szkoda pracy dla kilku sztuk. Na pewno widzimy sens jeśli ktoś ma własny ogródek, kawałek pola. Wtedy siejemy warzywa i zbieramy większe plony niż te z balkonu. Jednak nie oznacza to, że nie ma sensu uprawiać pomidorów czy sałaty. Warto jednak wiedzieć jaki rodzaj wybrać a z czego zrezygnować. Na pewno nie powinniśmy wybierać roślin, które wymagają dużo miejsca. Dlatego kapusta czy dynia nie wchodzi w grę. Nie kupujmy również nasion roślin, które posiadają głęboki system korzeniowy jak np. marchewka. Lepiej skupić się na innych warzywach. Możemy do nich zaliczyć cebulę, rzodkiewkę, ogórki czy sałatę. To doskonałe rozwiązanie. Zawsze kiedy będziemy potrzebowali czegoś na kanapkę będzie w zasięgu ręki. Bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Oczywiście mamy także pole do popisu jeśli chodzi o zioła. Tutaj możemy zdecydować się naprawdę na wiele rodzajów. Nic nie zastąpi świeżej i aromatycznej bazylii czy tymianku. Suszone zioła nawet w połowie nie mogą się z nimi równać. Dlatego jeśli pragniemy wzbogacać nasze potrawy, nadawać im niezwykłego smaku i aromatu warto zdecydować się na warzywa na balkonie oraz zioła. Dzięki odpowiedniej uprawie uzyskamy zadowalające nas plony. Wiele z nich będzie stanowiło nie tylko składnik w kuchni ale również sprawdzi się doskonale jako element ozdobny. Musimy również pamiętać o odpowiednim nawadnianiu, dopasowaniu wielkości doniczek do konkretnej rośliny.
Jeśli decydujemy się na warzywa na balkonie musimy również być przygotowani na szkodniki. Dlatego jeśli je zidentyfikujemy musimy wiedzieć jak z nimi walczyć.
Chociaż przestrzeń balkonowa często jest nie duża to warto ją dobrze zagospodarować. Jeśli lubimy zieleń a do tego prace w ogórku a nie mamy takiej możliwości, to dobrze jest chociaż niewielką część przenieść na balkon. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji jesteśmy w stanie mieć swoje warzywa i zioła. Wystarczy odrobina chęci. Możemy kupić w wielu sklepach nasiona. Tam również warto zapytać o sposób uprawy, czy dana roślina potrzebuje dużo słońca, wody. Dzięki temu łatwiej będzie o uzyskanie plonów. Możemy również dodać kilka kwiatów, które uatrakcyjnią nasz balkon. To doskonała okazja by ożywić niezagospodarowaną przestrzeń. Warto to zrobić by mieć piękny widok za oknem. Poza tym zawsze mamy pod ręką świeże warzywa lub owoce. Możemy przecież zdecydować się np. na truskawki. Nie ma może dużo miejsca na znaczne zbiory, jednak żywność z własnej uprawy zawsze cieszy i bardziej smakuje. Dlatego jeśli mamy możliwość i chęci to warto się na to zdecydować. Nawet jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z warzywami na balkonie. Nie zawsze wszystko może wyrosnąć za pierwszym razem ale należy próbować. Jeśli mamy już doświadczenie będzie znacznie łatwiej. Niewątpliwie każdy plon da nam satysfakcję. Jest to także sposób na relaks, który pomoże w odprężeniu, oderwaniu myśli od pracy po ciężkim dniu.

miss-fit.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here