Urządzenia sieci bezprzewodowych

Z internetu obecnie korzystamy wszyscy. Wielu z nas pamięta jeszcze czasy, kiedy internet był dostarczany przez modemy telefoniczne. Koszty korzystania z internetu były wówczas ogromne, a prędkość internetu pozostawiała wiele do życzenia.

Niemała rewolucja nastąpiła w momencie rozpowszechnienia się internetu kablowego oraz tego przesyłanego drogą radiową. W naszych mieszkaniach uzyskaliśmy stały dostęp do internetu, przy przyzwoitej prędkości i niewielkich opłatach abonamentowych.

Kolejne zmiany w naszych domach zaszły w momencie pojawiania się urządzeń, z których wygodnie byłoby korzystać bez internetu podłączonego kablem. Tak narodziła się technologia WiFi, dzięki której mamy bezprzewodowy dostęp do internetu w naszych telefonach, tabletach i laptopach.

Chcąc korzystać z internetu bezprzewodowo, zgłaszając się do operatora naszego internetu, słyszymy, że będziemy musieli wyposażyć się w router.

Co to jest router?
Ściśle technicznie są to zaawansowane urządzenia zajmujące się kierowaniem ruchu w sieci internetowej. Profesjonalne routery to ogromne urządzenia o bardzo wysokiej wartości. Przyjęło się, że routerami nazywamy też domowe urządzenia rozdzielające internet z domowego łącza i rozsyłające drogą bezprzewodową. Współczesne modemy rozwijają się, oferując coraz to większe prędkości przesyłania danych. Warto zaznaczyć, że internet przesyłany bezprzewodowo, jest znacznie wolniejszy, niż jeśli połączenie następuj drogą kablową.
Na rynku znajdziemy wiele urządzeń mogących pełnić funkcję domowych routerów. Zazwyczaj będą się one różnić, prędkością przesyłu danych, zasięgiem oraz możliwością podłączenia większej ilości urządzeń bezprzewodowych.

alebutik.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here