Pokarm jaszczurek

Hodowla jaszczurek staje się bardzo popularna, niestety wymaga odpowiedniej wiedzy oraz przygotowania.
Zanim przystąpimy do zakupu gada, należy zakupić i przygotować terrarium odpowiednio do rodzaju wybranego zwierzaka.
W skład wyposażenia mieszkania dla naszego nowego lokatora wchodzą:
lampa grzewcza
termometr
nawilżacz powietrza
oraz wszelkiego rodzaju podłoża, korzenie czy rośliny.
Warto dodać, że niektóre gatunki jaszczurek wykazują aktywność dopiero po zmroku, dlatego nie nadają się jako zakup dla dzieci.
Polecana jest natomiast agama brodata, która szybko się oswaja i pozwala brać na ręce.
Co jedzą jaszczurki?
Gady młode spożywają pokarm codziennie, starszym osobnikom wystarczy podawać dwa razy w tygodniu. Możemy samodzielnie przygotować im posiłek składający się z małych jaj, podrobów lub złapanych owadów. Niektóre osobniki mięsożerne, uwielbiają zajadać się świeżą bazylią, dlatego warto jest zakupić zioła, które i nam przydadzą się w kuchni. Jeśli wolimy zakup pożywienia w sklepie zoologicznym znajdziemy tam np. żywe świerszcze i karaczany. Jeżeli wybierzemy gada roślinożernego np. legwana zielonego, jego dieta to zielone części roślin pędnych, zimą może stanowić to problem, jednak na ten czas możemy zastąpić je ziołami kupowanymi w aptece. Nie możemy zapomnieć o kupnie witamin. Zwierzę powinno mieć cały czas świeżą wodę i codziennie wybierane odchody.
Jaszczurki to w zasadzie zwierzęta stadne, dlatego nie czują się dobrze w samotności, czasami warto jest zakupić dwa osobniki w krótkim czasie.

mamipapi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here