W ostatnich latach transport samochodowy w przewozach osób jak i towarów bardzo się zwiększył. Gęstość dróg w naszym kraju jest bardzo zróżnicowana i zależy to wyłącznie od rozwiniętego przemysłu. i właśnie tam jest bardzo duże zaludnienie. Najmniejsza gęstość występuje w województwach słabo zaludnionych i uprzemysłowionych, czyli zachodniopomorskim, i mazurskim. Jednym z największych problemów w naszym kraju transportu samochodowego jest brak autostrad dróg szybkiego ruchu. Większość dróg jet takich, które zostały wybudowane po drugiej wojnie światowej. A istniejące autostrady nie spełniają norm, nie posiadają siatek oddzielających jezdnie od poboczy. Budowa nowych autostrad jest bardzo opieszałe ze względu na lokalizację i wysokie koszty. W ostatnich latach gwałtownie nasiliło się natężenie ruchu spowodowane samochodami i dzięki temu powstaje bardzo wiele niekorzystnych zjawisk. Oczywiście wzrosła emisja spalin do atmosfery na wielu odcinkach przepustowość dróg okazała się nie wystarczająca.

autotesty.net.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here