W skali świata transport samochodowy zarówno w przewozach ładunków jak i osób bardzo przeważa nad pozostałymi środkami transportu. Natomiast dynamicznie rozwijająca się komunikacja samochodowa przyczynia się do wielu zmian w sieci osadniczej i lokalizacyjnej przemysłu i usług. Bardzo często dzięki temu następuje wzrost turystyki. Rozwijają się usługi dla kierowców. Powstaje bardzo dużo stacji benzynowych, barów i restauracji. Niestety rozwój komunikacji prowadzi do zatruwania środowiska. Szczególnie niebezpieczne są związki ołowiu i miedzi., które opadają i gromadzą się w glebie przy ruchliwych miejscach. Ze wszystkich transportów transport samochodowy jest najgroźniejszy dla środowiska. Transport samochodowy jest bardzo popularny jeśli mamy do przewiezienia towary niezbyt duże i w małe odległości. Oczywiście transport samochodowy ma bardzo duże znaczenie w gospodarce światowej, która cały czas się rozwija i bez transportu nie mogła by funkcjonować. Także transport należy cały czas rozwijać.

autotydzien.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here