Nowoczesny transport musi być szybki, wygodny, bezpieczny, tani i ekologiczny. Przewóz towarów i osób musi przynosić zyski oraz nie wpływać na środowisko. Budowa nowych dróg musi wiązać się z troską o środowisko. Powstawanie nowych tras nie może dodatkowo powodować utrudnień dla ludzi. W Polsce nie od dziś znana jest sprawa obwodnicy Augustowa, gdzie budowana droga zagroziłaby ważnym dla ekosystemu terenom doliny Rospudy. Jednakże wstrzymanie tej inwestycji spowodowało ogromne trudności dla mieszkańców, związane z dużym natężeniem ruchu ciężarówek. Budowa dróg powoduje, że ludzie mając do dyspozycji lepsze drogi spalają mniej benzyny, tym samym pozytywnie wpływając na środowisko. Dodatkową zaletą nowych dróg jest wzrost bezpieczeństwa, gdyż im lepsze trasy przejazdu tym mniej wypadków. Dobrą alternatywą dla transportu samochodowego jest kolej. Jej zaletami jest niewielka szkodliwość wobec środowiska oraz omijanie zatłoczonych tras. W takich krajach europejskich jak Niemcy czy Francja kolej jest najszybszym środkiem transportu pomiędzy dużymi aglomeracjami. We Francji pociągi TGV konkurują z samolotami, jeżdżąc z prędkością do 300km/h. Jednakże kolej jest alternatywą dla przewozów samochodami jeśli wykazuje się dużą szybkością i pojemnością.

maxituning.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here