Jest pomysł, aby stworzyć komputerowe prawo jazdy, jest również szansa, że wejdzie on w życie. Mi przychodzi jeszcze jedna idea do głowy, która sprawi, że będziemy żyć w bezpieczniejszym świecie. Tak jak każdy kierowca musi musi posiadać drogie ubezpieczenie OC, tak samo każdy posiadacz komputera powinien posiadać program antywirusowy. To, że użytkownik komputera nie dba o własne bezpieczeństwo, to jego sprawa, ale jeżeli nie dbamy o innych to już poważniejszy problem. Co może się stać, gdy komputer nie posiada programu antywirusowego? Po pierwsze kontrolę nad systemem może przejąć jakiś haker, który zrobi to tak subtelnie, że nic nie zauważymy. Po drugie wirusy komputerowe, które znajdą się u nas poza jakąkolwiek kontrolą mogą zagrozić naszym znajomym. Wystarczy, że złośliwe oprogramowanie odczyta dane z naszej skrzynki pocztowej i wyśle za nas pocztę, która będzie zawierać niebezpieczne, czasem nawet nielegalne treści. W takiej sytuacji nawet bardzo ostrożni mogą stać się ofiarą. Czy nie otworzysz załącznika przesłanego przez kolegę z pracy? Nie wejdziesz w link, który ma kierować na ciekawy demotywator? Tak więc antywirus dla każdego!

setiathome.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHurrican 1.0.0.4
Następny artykułWnioski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here