Dobrze dobrane oświetlenie do wnętrza może stworzyć naprawdę piękny i przyjemny efekt. Dawne lampy sufitowe bardzo często stanowiły także element ozdoby domu, swoistą dekorację, obecnie przede wszystkim patrzy się na stronę praktyczną oświetlenia, sama dekoracja schodzi na drugi plan. W przeciągu ostatniej dekady przeprowadzono bardzo dużo badań podejmujących temat wpływu oświetlenia na samopoczucie ludzi, na ich wydajność, na zdrowie oczu oraz na ich nastrój. Tak więc obecnie każdy stara się by światło w domu było jak najbardziej podobne do światła dziennego, zatem dawne lampy sufitowe nie nadają się do takich rzeczy, często miały bardzo ciemne klosze zasłaniające żarówki, dawały zatem bardzo ciemne światło. Lampy sufitowe są obecnie coraz mniej modne, wiele więcej osób decyduje się do swojego domu na innego rodzaju oświetlenia. Lampy sufitowe są obecnie niemodne, zatem szuka się innych rozwiązań, takich jak lampki punktowe, które umieszczane są na obniżonym suficie, co pozwala na oświetlenie każdej części pokoju.

scandinavianhouse.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here