Najnowsze projekty mieszkań i domów bardzo często mają tak zwane przestrzenie otwarte, czy też pomieszczania otwarte, które najczęściej stanowią połączenie pokoju dziennego z przedpokojem oraz z kuchnią, czasem kuchnia jest oddzielona tylko kilkoma filarami. Przestrzeń otwarta w domkach jednorodzinnych ma także założenie takie, by móc poprzez balkon i taras powiększyć przestrzeń użytkową latem, oczywiście na parterze, stąd także coraz częściej spotykamy się z oszklonymi ścianami lub oknami od podłogi po sufit. Do takich pomieszczeń już przestały pasować lampy sufitowe, większość osób mieszkających w takich warunkach decyduje się na innego rodzaju oświetlenie, takie jak punktowe oświetlenie w regipasach czy też lampki na ścianach. Lampy sufitowe bardzo często miały zabudowane, czasem bardzo ciemne klosze, co nie dawało dużej ilości światła. Obecnie ludzie o wiele więcej uwagi zwracają na warunki w jakich żyją, a wiadomo, że słońce daje nam energię do życia. Lampy sufitowe nie są odpowiednie do takich dużych pomieszczeń.

puwn.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here