Odkurzacz bezprzewodowy – czy jest funkcjonalny?

Odkurzacz to niewątpliwie jedno z najczęściej i najchętniej stosowanych urządzeń do utrzymywania porządków w domu. Występuje w różnych rodzajach, chociażby z workami lub bez. Dostępny jest również w modelu bezprzewodowym. Czy jest równie funkcjonalny co standardowy?

Odkurzacz akumulatorowy – zastosowanie i rodzaje

Odkurzacz akumulatorowy sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie sięga zwykły – z uwagi na długość kabla, gabaryty czy z innego powodu, np. braku prądu w budynku. Odkurzysz nim wąskie przestrzenie pod i między szafkami, zagłębienia w kanapach, wnętrze komputera stacjonarnego, a także stojący w garażu samochód. Sprawdzi się też na mniejszych powierzchniach – jest prostszy w obsłudze i wygodniejszy od klasycznych odkurzaczy. Nie trzeba wyciągać go z pawlacza, składać i ciągnąć przez pół mieszkania, by sprzątnąć rozsypane w kuchni chrupki.

Odkurzacz akumulatorowy nie sprawdzi się za to do sprzątania całego mieszkania – zajmie to więcej czasu i będzie niewygodne. W zależności od przeznaczenia możesz wybrać model:

  • ręczny – idealny do odkurzana kanap, stołu czy auta,
  • pionowy – wygodny do sprzątania zanieczyszczeń na podłodze.

odkurzacz

Dobry odkurzacz akumulatorowy, czyli jaki?

Odkurzacze akumulatorowe cechują się niższą mocą od tradycyjnych, więc na ten parametr warto zwracać uwagę szczególnie. Im większe ssanie, z tym trudniejszymi i rozleglejszymi zabrudzeniami poradzi sobie urządzenie. W przypadku modelu ręcznego znaczenie ma także wielkość pojemnika – mały będziemy musieli opróżniać częściej, co spowolni prace. Jeśli masz możliwość, zakładaj w nim filtry HEPA – są doskonałe dla alergików, bo pomagają pozbyć się alergenów.

Pamiętaj też o czasie pracy odkurzacza! Nie stanowi to ograniczenia w przypadku tradycyjnego odkurzacza zasilanego z sieci, jednak w przypadku akumulatorowego ma kluczowe znaczenie. Kiedy wyczerpie się akumulator, naładowanie go zajmie kilka godzin. Jeśli utkniesz w środku sprzątania, nie będziesz mógł skończyć. Warto wybrać takie urządzenie, które ładuje się szybko (optymalny czas nie przekracza 5 godzin).

Wybierając odkurzacz z akumulatorem w modelu stojącym, kieruj się również kształtem – musi być ergonomiczny, byś dotarł do nawet najciaśniejszych zagłębień. Im ciszej pracuje, tym lepiej. Dobrze też, by umożliwiał zarówno sprzątanie na sucho, jak i na mokro. Nigdy nie wiesz, w jakiej sytuacji może się przydać!

Sprawdź wypowiedzi osób korzystających z odkurzaczy bezprzewodowych w artykule: Odkurzacz bezprzewodowy – opinie naszych klientów.

bezprzewodowy odkurzacz

Dodatkowe funkcje, czyli „odkurzacz na wypasie”

Przymierzasz się do wyboru urządzenia jak najbardziej funkcjonalnego? Przeznaczając na niego większy budżet możesz zapewnić sobie więcej wartościowych opcji sprzątania. Są to np. czujnik schodów – występuje i sprawdza się w modelach samojezdnych – sterowanie na odległość (pilotem), programowanie długości sprzątania, sygnalizacja poziomu zapełnienia pojemnika z zanieczyszczeniami.

Powiedzmy jeszcze dwa słowa o odkurzaczach akumulatorowych samojezdnych. Kiedy znajdują zastosowanie? Na przykład gdy jesteśmy zapracowani i bywamy w domu rzadko, a nie chcemy wracać do mieszkania brudnego i zakurzonego. Takie urządzenie może samo uruchamiać się o zaprogramowanej porze, sprzątać i wracać „do siebie”. Nie utknie na przeszkodzie, świetnie poradzi sobie z płaszczyznami przy ścianach i wciągnie także sierść zwierzęcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here