Dzisiejsza rzeczywistość staje się coraz bardziej anglojęzyczna. Nauka angielskiego stała się oczywistym składnikiem naszej codziennej rzeczywistości, uczymy się angielskiego już od najmłodszych lat, następnie korzystamy z korepetycji językowych, dokształcamy się na własną rękę, wreszcie doskonalimy znajomość języka obcując ze światem dzisiejszej popkultury, dla której „językiem urzędowym“ jest przecież język angielski.Jednak, wiedząc to wszystko, ciekawie byłoby zapytać: w jakim celu uczymy się języka angielskiego? Przecież nauka angielskiego może mieć różne powody, a każdym z nas mogą powodować odmienne motywacje. Wydaje się, że najczęstszą motywację, dla której decydujemy się na naukę języka angielskiego, jest chęć lub potrzeba poprawienia swojej sytuacji na dzisiejszym rynku pracy, który przecież coraz bardziej premiuje znajomość języków obcych, w tym przede wszystkim języka angielskiego. Następną najczęściej spotykaną przyczyną, dla której interesuje nas nauka angielskiego, jest po prostu chęć czucia się pełnoprawnym obywatelem nowoczesnej rzeczywistości, która przecież, jak wspominałem, jest rzeczywistością coraz bardziej anglojęzyczną.

crowley.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here