O czym należy pamiętać, rozwieszając pranie na zewnątrz?

Pranie suszone na zewnątrz nie tylko szybciej schnie, ale również ma przyjemny zapach. Zanim jednak rozwiesimy je na świeżym powietrzu, warto pamiętać o paru ważnych zasadach!

Gdy mamy własny ogródek albo balkon, możemy bez problemu suszyć pranie także na zewnątrz. Ciepłe dni to idealny czas, aby zrobić duże pranie – wyschnie wtedy naprawdę szybko.

Suszenie prania na słońcu to zwykle najlepszy wybór, ale powinniśmy pamiętać o kilku poradach, z którymi suszenie będzie zawsze udane!

Jaka suszarka na pranie będzie najlepsza?

Aby wysuszyć pranie na zewnątrz, będziemy potrzebowali odpowiedniej suszarki. Może być to duża suszarka ogrodowa Leifheit, która będzie ustawiona w dobrze nasłonecznionym miejscu, ale możemy także wybrać suszarkę rozkładaną i wynosić ją na dwór, gdy będziemy chcieli wysuszyć pranie.

Dobra suszarka ogrodowa Leifheit powinna zapewniać nam dużą przestrzeń do suszenia. Najlepiej, aby była składana, ponieważ wtedy możemy ochronić jej sznury przed zabrudzeniem – w efekcie pranie także będzie nieskazitelnie czyste.

Gdzie suszyć pranie na dworze?

Gdy chcemy suszyć pranie na świeżym powietrzu, powinniśmy znaleźć także odpowiednie do tego miejsce. Najlepiej, aby suszarka ustawiona była w miejscu nasłonecznionym, przewiewnym, z dala od drzew i krzewów. To właśnie w takich miejscach pranie wyschnie najszybciej i nie będzie narażone na zabrudzenia.

Pamiętajmy jednak o tym, że ubrania ciemne i w intensywnych kolorach mogą szybciej blaknąć, gdy będą suszone na słońcu. Dlatego do nich warto stosować dodatkową suszarkę, która będzie umieszczona w cieniu. Może być to zwykła suszarka rozkładana, którą wystawimy na zewnątrz wtedy, gdy będziemy chcieli rozwiesić pranie.

Pamiętaj o klamerkach!

Podczas wietrznej pogody pranie może spaść z linek suszarki, dlatego nie zapominajmy o zastosowaniu klamerek. Dzięki nim możemy utrzymać pranie na miejscu i uniknąć ryzyka jego zabrudzenia.

Klamerki najlepiej przypinać na bokach odzieży, w miejscach mało widocznych, aby nie pozostały po nich widoczne ślady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here