Praca informatyka jest bardzo ryzykowna, szczególnie dla zdrowia. Człowiek decydujący się na taką drogę przede wszystkim skazuję się na siedzący tryb życia. Praca przed komputerem i owszem, ale od świtu do nocy to już jednak lekka przesada. Kiedy ludzie są młodzi nie zdają sobie sprawy na co się narażają, traktują to raczej ignorująco, dopiero czas przynosi świadomość. Problemy ze wzrokiem, kręgosłupem , bo przecież o ruch w tej sytuacji jest trudno. Najważniejsze, aby dobrze się przygotować, czyli zwyczajnie oszczędzać swój organizm i ciało. Można uniknąć nieprzyjemności, od początku traktować poważnie ten problem. Wiadomo żyjemy w takich czasach kiedy to komputer robi prawie wszystko, informatycy są niezbędni, ale to nie zmienia faktu, że przez to w przyszłości mają skazywać się na kalectwo. Warto spojrzeć na to z tej strony i coś z tym zrobić. Przede wszystkim odpoczynek, komputer nie może być nieodłącznym elementem życia, jak wszystko w nadmiernej ilości szkodzi. Trzeba się zabezpieczyć, jeśli ktoś naprawdę lubi rozwijać się w tym kierunku niech w między czasie postawi na sport. Można cieszyć się efektami zarówno zawodowymi jak i zdrowotnymi.

dnasoftware.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułProblem czerni
Następny artykułSampling

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here