Kiedy wracamy do domu po ciężkim dniu w pracy, często kolacja jest tym co nas odpręża, nastraja i uspokaja, nie licząc oczywiście zbawiennego wpływu gorącej kąpieli. Kolacja jest bardzo ważnym posiłkiem, szczególnie po pracy. Kolacja powinna nieco różnić się od śniadania. Przede wszystkim kolacja nie może być tłusta, ani wysokokaloryczna. Trzeba zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ zaraz po kolacji przeważnie idziemy spać i tylko w ten sposób obciążamy swój żołądek. Jeżeli mamy jeść kolację późno najlepiej żeby składała się ona z lekkostrawnych posiłków takich jak sałatka warzywna, jogurt, płatki z mlekiem, czy sałatka owocowa. Nie powinno się jeść tłustych mięs, ciężkostrawnych posiłków takich jak pizza, kebab, czy inne tym podobne. Najlepsze posiłki to sałatki warzywne, bardzo dobra jest grecka sałatka z serem fetą, nie jest ona ciężkostrawna, a na dodatek bardzo smaczna i sycąca. Po pracy, kiedy przeszliśmy przez długie nadgodziny posiłek jest ważny, żeby zregenerować siły, dlatego należy jeść z głową.

cooltural.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here