Założenie własnej firmy stanowi bardzo ważny krok w karierze zawodowej każdego przedsiębiorcy. Wbrew pozorom sprawa nie wydaje się tak prosta. Podczas załatwiania różnorodnych formalności trzeba posiadać jasno sprecyzowane cele oraz wizje organizacyjne własnego przedsiębiorstwa. Pierwszym krokiem w załatwieniu formalności związanych z zarejestrowaniem firmy jest wybór jej formy usankcjonowania. Jednoosobowe działalności wymagają jedynie wpisu do Ewidencji Działalności Gospodarczej, aczkolwiek bardziej skomplikowane spółki operują umową spółki opatrzoną pieczątką odpowiedniego prawnika oraz posiadają numer nadany w ramach Krajowego Rejestru Sądowego. Ten krok jest podstawowym elementem rozpoczęcia działalności gospodarczej. Poza wpisem należy także dokonać zgłoszenia do właściwego urzędu skarbowego. W urzędzie wybieramy formę rozliczania podatkowego oraz określamy rodzaj prowadzenia ewidencji księgowej. Wszystko to musi jednak współgrać z rodzajem naszej działalności. Dopiero zgłoszenie w urzędzie skarbowym daje nam możliwość wystawiania faktur za wykonane zlecenia usługowe.

energiaonline.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here