Starając się o kredyt hipoteczny, musimy uzbroić się w cierpliwość. Mnóstwo formalności oraz załatwiania spraw finansowych. Najpierw musimy dokładnie zapoznać się z ofertami banków oferujących takie kredyty. A ofert w różnych bankach mogą się różnić. Niektóre banki mają korzystne warunki zaciągania i spłaty kredytu na przykład w obcej walucie, inne natomiast mają korzystniejsze warunki kredytu w złotówkach. Dlatego aby wybrać najbardziej korzystne dla nas warunki finansowe, trzeba doprze prześledzić i porównać oferty kredytów hipotecznych. W tym przypadku może nam pomóc doradca finansowy. Takie specjalista orientuje się w sytuacji i na bieżąco śledzi ofert banków. Również doradca może nam podpowiedzieć jakie formalności nas czekają i jak się do nich przygotować. Przede wszystkim na początek bank zbada naszą zdolność kredytową. A to znaczy, że musimy przedstawić dowód naszych dochodów i często tez umowy z pracodawcą. Po kilku dniach bank wyda decyzję, czy możemy ubiegać się o taki kredyt. Czy będziemy w stanie spłacać przez kolejnych wiele lat raty kredytu.

jobston.pl