Czy wiesz, że statystycznie w Polsce co osiem minut ktoś dokonuje włamania? Włamywacze wchodzą najczęściej przez drzwi lub okna, choć to nie jedyny sposób z jakiego korzystają. Jak możesz zabezpieczyć dom przed kradzieżą? Oto kilka sugestii.

Środki ostrożności

Czy zdarza Ci się upublicznić wiadomość o tym, że wyjeżdżasz na wakacje lub długi weekend? Czy publikujesz w sieci informacje, które mogą być dla potencjalnego włamywacza interesujące i kluczowe? Czy wrzucasz na portale społecznościowe zdjęcia swojego domu i posiadanych przez siebie luksusowych rzeczy? To niepozorne zdawałoby się zachowanie może prowadzić do późniejszej tragedii. Ogranicz zasięg wysyłania informacji tylko do osób Ci bliskich, nie podawaj swojego adresu na każdej stronie internetowej, która Cię o to prosi. Zastanów się dwa razy zanim wrzucisz do sieci kolejne zdjęcie nowych mebli, auta czy drogiego sprzętu.

Zabezpieczanie okien

Wybierając okna do domu, wybieraj te z okuciami przeciwwyważeniowymi. Z pewnością zdołają one opóźnić wejście złodzieja do domu, co może być kluczowym czasem do zaalarmowania odpowiednich służb. Okucia mają specjalne klamki z zatrzaskiem lub na klucz, wkładki chroniące przed wwierceniem się do środka i rolki grzybkowe, które trzymają skrzydło w zaczepach. W okna wstaw szkło o zwiększonej odporności na włamanie. Dodatkowo zawsze pamiętaj, by zamykać okna, wychodząc z domu. W gorące dni wystarczy lekko je uchylić.

Zabezpieczanie drzwi

Przede wszystkim postaw na drzwi antywłamaniowe. Mowa też o drzwiach balkonowych czy tarasowych. Dostępne są opcje z atestem przeciwpożarowym. Ich stalowa i mocna konstrukcja skutecznie spowolni działania złodzieja. Drzwi powinny być wzmocnione dodatkowymi zamkami z zasuwkami, wkładkami i łańcuchem.

Systemy alarmowe

Nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale z pewnością warte swojej ceny. Skorzystaj w tej kwestii z porady i usług specjalistów. System alarmowy wyposaży Twoje okna i drzwi w czujniki ruchu. Przy drzwiach wejściowych zostanie zamontowany panel kontrolny. Dostaniesz specjalny kod za pomocą którego będziesz mógł aktywować i dezaktywować alarm. Pamiętaj, by włączać go zawsze na noc oraz na czas, kiedy nie ma Cię w domu.

Garaż i ogród

Jeśli włamywaczom nie uda się wejść do domu mogą pocieszyć się okradaniem garażu czy ogrodowej szopy. Jeśli trzymasz w nich wartościowe rzeczy pamiętaj, by i je odpowiednio zabezpieczyć. Zainwestuj w dobre i mocne kłódki. W artykule – poznaj rodzaje kłódek – którą z nich wybrać? – dowiesz się więcej na ich temat. Ogród możesz też dodatkowo wyposażyć w czujniki ruchu, które będą reagować zapalaniem się światła. Dobrą opcją jest też zamontowanie systemu kamer wokół posesji. Można sprytnie je ukryć, tak by włamywacz pozostawał nieświadomy, że każdy jego ruch jest monitorowany. To niezbity dowód, by oddać go później w ręce sprawiedliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here