List motywacyjny może wszystko zmienić w naszej drodze do kariery. Daje on bowiem pracodawcy pojęcie o naszych możliwościach i celach,  a także ukazuje jakie mamy plany na przyszłość i jak chcemy się rozwijać. List motywacyjny stanowi dla nas czasem jedyną formę samoreklamy w procesie rekrutacji do pracy, stąd ważne jest, by wszystko w nim było dopracowane i dopięte na ostatni guzik. Tylko wtedy możemy liczyć się z pozytywną odpowiedzią. List motywacyjny powinien zawierać różne elementy, od danych kontaktowych, po nieprzyzwoite chwalenie się naszymi sukcesami związanymi z dziedziną nauki, jakiej dotyczyć będzie nasze nowe stanowisko pracy. Trzeba więc być w pełni świadomym tych wszystkich zasad i reguł. List motywacyjny należy zacząć od wypisania naszego imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych w lewym górnym rogu dokumentu. Po drugiej stronie winniśmy podać miejscowość i datę, a poniżej dane adresata. Pierwszy akapit ma być poświęcony posadzie, na którą aplikujemy. Drugi dotyczy naszego wykształcenia, a trzeci to przechwalanie się naszymi możliwościami, zaletami i osiągnięciami. Wszytko jednak musi mieć jakiś związek z posadą i zakresem jej obowiązków.

complito.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here