Gotowanie na parze

Gotowanie naparze jest bardzo dobre jeśli przyrządzamy obiady dla niemowlaków i dzieci. Aby dania były smaczne oczywiście musimy je odpowiednio przyrządzić. Na parze można przyrządzić większość potraw takich jak drób, kasze, ryz i ryby. Gotowanie na parze jest najzdrowsza metodą przygotowania potraw. Żywność nie jest rzucana na wodę i dzięki temu nie s wypłukiwane składniki odżywcze. Oczywiście przyprawy przygotowane w ten sposób maja o wiele lepszy smak. Aby danie doprawić wtedy należy użyć ziół i łagodnych przypraw. Pokarmy w ten sposób gotowane nie tracą koloru ale także są zdrowsze. Ryby i mięsa ugotowane na parze są lekkostrawne i mniej tłuste od tych pieczonych. Warzywa ugotowane na parze są jędrne i maja wyrazisty kolor. Natomiast produkty, które chcemy parować na parze nie wymagają dużego przygotowania. Jeśli gotujemy na parze produkty nie mogą stykać się z wodą. Nie należy układać wszystkiego na raz, gdy czas gotowania zależy od danego produktu. Naczynie musi być szczelnie zakryte.

inaczejmowiac.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJedzenie
Następny artykułKiełki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here