Drzwi drewniane zewnętrzne - jak o nie dbać?

O tym, że drzwi drewniane są nadal w modzie, nie trzeba nikogo przekonywać.
Drewno jest naturalnym materiałem – ekologicznym i łatwym w modelowaniu. Dzięki temu drzwi mogą mieć różne kształty, takie czy inne zdobienia oraz posiadać elementy szklane, na które łatwo przygotować miejsce.

Drzwi drewniane zewnętrzne pasują do każdego rodzaju budynku – wystarczy dobrać odpowiedni model i kolorystykę. Jak jednak zadbać o takie drzwi? Są one przecież narażone na negatywne skutki różnych zjawisk atmosferycznych i nie tylko. Ostre światło słoneczne i gorąco, zimno, deszcz, grad i inne opady, wiatr przynoszący różne drobinki, np. piasek, który po pewnym czasie na pewno zaczną zostawiać ślady na wierzchniej warstwie drzwi.

Pierwszym sposobem ograniczenia negatywnych skutków oddziaływania aury na drzwi drewniane zewnętrzne jest zastosowanie wnęki jeśli chodzi o otwór drzwiowy. Drugi sposób – także związany z architekturą budynku, to zadaszenie nad wejściem. Powinno ono mieć właściwą wielkość i sięgać poza otwarte skrzydło drzwi.

Kolejna sprawa – odpowiednie czyszczenie i konserwowanie drzwi. Do częstego mycia drzwi należy stosować dedykowane do tego celu środki i mleczka. Przy okazji można przyglądać się drzwiom, aby zauważyć pierwsze drobne uszkodzenia w warstwie wierzchniej – ułatwi to ich likwidację i na pewno nie pociągnie za sobą zbyt dużych kosztów, jak przy kompleksowej renowacji. Do usuwania z drzwi trwalszych zabrudzeń absolutnie nie należy stosować żadnych rozpuszczalników i innych żrących środków – jest to przepis na szybkie zniszczenie drzwi.

Wybierając drzwi drewniane zewnętrzne, a nie mogąc samemu się zdecydować się na odpowiedni model, warto skorzystać z porad osób doświadczonych w tej kwestii. Coraz częściej łatwo znaleźć je w sieci – jak np. poprzez stronę dubinski.com.pl. Tutaj działają ludzie z pasją, którzy bez wątpienia pomogą dobrać odpowiednie drzwi. Te wejściowe bywają uważane przez wielu za jedną z wizytówek domu. Dlatego warto nie tylko wybrać ładne drzwi drewniane, ale i odpowiednio o nie dbać.

wypaplani.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here