System operacyjny, który jest zainstalowany na każdym sprawnym i użytkowanym komputerze, nie jest zwyczajnym programem. Teoretycznie jest skonstruowany i stworzony jako program, ale jego funkcje znacznie wyróżniają go pośród innych. System operacyjny jest niejako bazą, podstawą wszystkich późniejszych instalacji gier czy oprogramowania, które następują już po jego instalacji. Jeżeli nie mamy systemu operacyjnego nie jesteśmy w stanie zainstalować ani skorzystać z żadnego programu i komputer będzie dla nas nieużyteczny. Z reguły, jeśli kupujemy komputer w firmie komputerowej, system operacyjny jest już zainstalowany odpowiednio wcześniej przez sprzedawcę a my sami mamy od razu komputer gotowy do pracy. Od nas samych zależy, co, poza systemem operacyjnym, sami sobie zainstalujemy dodatkowo. Jeżeli zaś nie posiadamy zainstalowanego systemu to możemy zrobić to sami. Obecnie jest to coraz prostsze do zrobienia, instalatory systemów są skonstruowane tak, aby poprowadzić użytkownika krok po kroku jak należy właściwie zrobić. Wystarczy czytać komunikaty i realizować polecenia instalatora. Warto się tego nauczyć albowiem raz na jakiś czas warto system przeinstalować. Taka potrzeba zachodzi gdyż z czasem staje się on mało wydajny i jego odświeżenie wraz z ponowną instalacją jest korzystne dla wydajności naszego komputera.

cupit.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here