ubraniach dla myśliwych

Kompletowanie stroju dla myśliwego to duże wyzwanie, zwłaszcza jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z polowaniami. Ze względu na to, że polować można przez cały rok, to również odzież powinna zostać dobrana pod tym kątem. Ale to nie jedyne kryterium jakim musisz się kierować. Zobacz, o czym warto pamiętać, wybierając dla siebie ten specjalistyczny ubiór.

Najlepsze spodnie na polowanie

Bardzo ważną rolę podczas polowań spełniają spodnie dla myśliwych. To one mogą zagwarantować bezpieczeństwo w trakcie ucieczki przed zwierzyną. Dlatego muszą być nie tylko wygodne i zapewniające swobodę ruchów, ale również wytrzymałe na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Ich ważną cechą powinna być również odporność na zabrudzenia.

Dodatkowym atutem spodni dla myśliwych są pojemne, zapinane na suwak kieszenie, które gwarantują ochronę cennych przedmiotów przed zaginięciem, ale również sprawiają, że będą one pod ręką wtedy, kiedy będziemy ich potrzebować. Część modeli może być wyposażona w specjalną kieszeń przeznaczoną na nóż myśliwski, co stanowi jedno z najbardziej przydatnych rozwiązań. Niektóre z par spodni posiadają też takie udogodnienia jak ściągacze, za pomocą których możemy opinać nogawki na cholewie buta. Dobrym rozwiązaniem może być także specjalny pas antypoślizgowy, wszyty od wewnątrz, który sprawia, że koszulka wsadzona pod spód nie przesuwa się podczas wykonywanych ruchów.

Dostosowanie do warunków pogodowych

Komfort podczas polowań to podstawa, dlatego warto dostosowywać odzież do warunków panujących na zewnątrz. Latem warto zaopatrzyć się w bawełnianą bieliznę, ale również w zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza, przewiewne spodnie. Ważne, by były one zaopatrzone w wywietrzniki, które w razie potrzeby można rozpiąć, zapewniając sobie lepszą wentylację. Co więcej, istotnym elementem może być także membrana, która nie będzie przepuszczała zarówno deszczu, jak i wiatru. Powinna za to odprowadzać na zewnątrz wilgoć, co będzie szczególnie istotne podczas wysokich temperatur.

W zimie warto zaopatrzyć się bieliznę termoaktywną, która nie będzie zatrzymywała wilgoci przy ciele, a odprowadzi ją na zewnątrz. Jest to bardzo ważna kwestia, zwłaszcza w momencie kiedy temperatura spada poniżej zera. Taka bielizna pozwala również na utrzymanie odpowiedniej ciepłoty ciała, dzięki czemu pomaga chronić organizm przed wyziębieniem. W połączeniu z odpowiednimi spodniami, jak i kurtką myśliwską, stanowić będzie idealny komplet.

Odpowiednie ubranie na trudny teren

Wybierając odzież na polowania, należy zwrócić uwagę na wiele ważnych czynników, a poza warunkami pogodowymi można w to wliczyć również teren trudny do przebycia. Dlatego odzież myśliwska nie powinna krępować ruchów. Musi być bardzo wygodna i zapewniająca komfort poruszania. Nie powinna opinać się na ciele podczas kucania czy unoszenia wysoko nóg. Będzie idealna, jeśli będzie miała zdolność dopasowywania się do kształtu ciała.

Warto także zwrócić uwagę, czy posiada odpowiednie wzmocnienia, które między innymi ochronią myśliwego podczas ucieczki czy starcia z dziką zwierzyną. Warto mieć na uwadze, że częściowo od tego zależy zdrowie i bezpieczeństwo, co jest niezwykle ważne podczas uprawiania tego hobby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here