Zrób to sam

Wykonywanie ozdób oraz dekoracji do domu własnoręcznie to nie tylko doskonały sposób na urozmaicenie swojego otoczenia, ale też na rozwinięcie pasji oraz nietuzinkowych umiejętności. Choć mogłoby się wydawać, że DIY dotyczy głównie wnętrz, nic bardziej mylnego. Coraz więcej osób chętnie przygotowuje rozmaite dekoracje oraz dodatki, które mają na celu przyozdobienie także balkonu oraz ogrodu. Jakie projekty związane z tą tematyką najlepiej wprowadzić do swojej codzienności?

Oryginalne osłonki oraz doniczki, czyli DIY w najlepszym wydaniu

Wielbiciele kwiatów oraz roślin zielonych z pewnością chętnie skorzystają z rozmaitych projektów związanych z własnoręcznym wykonaniem lub zdobieniem gotowych doniczek. W przypadku pierwszego warto sięgnąć po gotowe masy plastyczne lub specjalną glinę, umożliwiającą zarówno ulepienie pożądanego kształtu, jak i wypalenie go później w piecu, a nawet piekarniku. Tak przygotowaną bazę można swobodnie malować oraz ozdabiać ulubionymi akcesoriami, takimi jak błyszczące perełki, cekiny, a nawet zabawne oczka.

Przygotowując osłonki można posłużyć się podobnym systemem, jednak zamiast samodzielnego wypalania i komponowania masy, wystarczy skupić się na dekorowaniu. W tej części jak najbardziej mogą brać udział również dzieci, które zwykle bardzo chętnie podejmują różnego rodzaju wyzwania związane z tematyką DIY. Ograniczeniem w dekoracji doniczek jest wyłącznie wyobraźnia, jednak zawczasu warto zaopatrzyć się w elementy takie jak kleje dopasowane do danego tworzywa, nożyczki oraz drobne akcesoria, takie jak wspomniane cekiny, a nawet wodoodporne pisaki.

Meble ogrodowe, czyli przedmioty DIY dla średniozaawansowanych

Wykonanie prostych mebli, które można potem wykorzystać w przestrzeni balkonu lub ogrodu to niewielkie wyzwanie. Do ich skonstruowania wystarczy odpowiednia ilość deseczek o różnej szerokości lub nawet gotowych palet. Najpopularniejszymi projektami są oczywiście rozmaite siedziska, które wymagają wyłącznie połączenia ze sobą wspomnianych palet oraz przyozdobieniu ich poduszkami, ale nie tylko. Ciekawym pomysłem na funkcjonalną dekorację ogrodową może być własnoręczne wykonanie stolika do kawy, odpornego na warunki atmosferyczne. W celu pozyskania odpowiednich materiałów warto odwiedzić sklep kreatywny, w którego zasobach można znaleźć nie tylko drobne akcesoria, ale niekiedy także gotowe pieńki czy blaty, dające się wykorzystać podczas nieco bardziej zaawansowanych prac.

Ciekawe materiały dla osób kreatywnych znajdziesz na stronie https://dekolo.pl/ – dowiedz się więcej.

Aby skonstruować stolik należy połączyć pieniek z płaskim kawałkiem pleksi lub innego tworzywa, mającego posłużyć jako blat za pomocą specjalnego kleju, co zapobiegnie ewentualnemu przesuwaniu się podczas jego użytkowania. Osoby, które lubią komponować meble własnoręcznie, mogą pokusić się także o dołączenie funkcjonalnych nóżek albo nawet kółek, pozwalających na dowolne przestawianie stolika po gładkim parkiecie lub werandzie. Podczas konstruowania mebli należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie. Przydatne mogą okazać się rękawice robocze oraz specjalne okulary, chroniące oczy przed odpryskami drewna albo farby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here