Pomimo faktu, że w polskich domach dominuje na stołach przyrządzany na wiele sposobów ziemniak, to nasza kuchnia w coraz większym stopniu stosuje też makarony, a więc typowo włoski produkt. Zresztą do tej pory panuje wśród wielu przekonanie, że najlepszy makaron to ten wyprodukowany we Włoszech. Jest bardzo wiele odmian makarony dostępnych w naszym handlu, począwszy od drobnych form typu gwiazdeczki, poprzez zacierki, przypominające makaron własnej roboty, aż po makarony wytwarzane z maki żytniej czy razowej. Makaron ma ta przewagą nad ziemniakami, że jest szybki w obróbce, można go więc podać w o wiele krótszym czasie niż na przykład ziemniaki, które trzeba obierać i dość długo gotować. Makaron przeciętnie już po 8-10 minutach gotowania we wrzątku jest gotowy do spożycia. Wspaniale nadaje się na różnego rodzaju zapiekanki – są to dania nie dość, że proste w wykonaniu i nie wymagające pracochłonnych zabiegów, to jeszcze tanie. Do zapiekanki z makaronem możemy dodać praktycznie wszystko, co posiadamy akurat w kuchni, od resztek mięsa czy wędliny po warzywa czy ser, który pozostał gdzieś w lodówce.

piotrnatanek.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here