Hurtownia gastronomiczna, której szukałam miała kompleksowo wyposażyć naszą knajpkę. Chcieliśmy, żeby specjalista pracujący w jednym przedsiębiorstwie (najlepiej architekt budowlany) pomógł nam zaprojektować pomieszczenie kuchenne, doradzić przy kupnie urządzeń gastronomicznych. Chcieliśmy również, by zademonstrowano nam funkcjonowanie danych sprzętów, bo chociaż w branży działaliśmy już od kilku lat, po raz pierwszy mieliśmy robić to tak profesjonalnie. Niestety znalezienia przedsiębiorstwa oferującego kompleksową usługę nie znaleźliśmy. Hasła „wszystko dla gastronomii” zdawały grać nam na nosie. Jedynym rozwiązaniem było zatrudnienie specjalisty, który posiada doświadczenie. Tak też zrobiliśmy i nie żałujemy. Poznaliśmy wszystkie sposoby na ograniczenie sobie problemów z otwieraniem własnej gastronomii. Architekt, którego zatrudniliśmy od lat prowadzi własną restaurację. Hurtownia gastronomiczna do jakiej nas zabrał zaoferowała nam wszystko, czego potrzebowaliśmy: piece, sztućce, zastawy stołowe, meble ze stali nierdzewnej, chłodziarki, zamrażarki, zmywarki, szatkownicę, obieraczkę, kocioł warzelny, kamień do pizzy, garnki i patelnie, miksery, pojemniki na żywność, tace i talerze na przekąski, naczynia na owoce, dzbanki , szklanki i filiżanki, a także elementy chemii czyszczącej i dezynfekującej przeznaczonej do gastronomii i elementy higieniczne. Nasz doradca pomógł również tak rozlokować sprzęty w kuchni, by ich obsługa była bezpieczna, a także zgodna z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Ministra Zdrowia. Teraz na pewno nie będziemy mieli problemu z uzyskaniem zezwoleń ze Straży Pożarnej, czy Sanepidu.

mimamo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here