Wychowanie pieska

Pies to wspaniałe zwierzę, które zapewnia jego właścicielom wiele radości. To prawdziwy członek rodziny, który ma dużo energii, jest sympatyczny a jednocześnie stanowi dobre towarzystwo dla dorosłych i dzieci. Jednak wychowanie psa do najłatwiejszych nie należy, trzeba temu poświęcić wiele uwagi i czasu.
Przede wszystkim trzeba nauczyć psa zachowania czystości, a więc nauczyć go sygnalizować swoje potrzeby. Jest to dosyć trudne zadanie, jednak konsekwencja i wytrwałość, przyniosą oczekiwane rezultaty.
Inną kwestią jest wyżywienie psa. To co pies je, ma znaczenie dla jego rozwoju i wzrostu. Każdy pies powinien zjadać odpowiednią porcję witamin i składników odżywczych, w postaci spersonalizowanej karmy. Nie każdy wie, co może jeść pies, przez to też czasem nieświadomie można psu zaszkodzić. Pod żadnym pozorem pies nie powinien jeść słodyczy, a szczególnie czekolady. Ogólnie powinno się unikać podawaniu psu resztek z jedzenia, które się jadło na obiad czy kolację. Pies powinien dostawać karmę, która będzie dopasowana do jego potrzeb, wagi i wzrostu. Inną karmę podaje się szczeniętom a inną psom dorosłym. Można podawać karmę dla psów suchą, w postaci chrupek, jak i karmę mokrą, w postaci galaretki czy gulaszu. Nie można też psa przekarmiać, pies z nadwagą będzie miał problemy z poruszaniem się, będzie ociężały i leniwy. Nadwaga może też zaszkodzić jego zdrowiu. Dlatego warto zasięgnąć porady u weterynarza, który pomoże dobrać odpowiednią karmę dla danego psa i porcję na cały dzień.

kosmetomania.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here