Wpływ kawy na zdrowie

Dla wielu osób codzienne picie kawy jest obowiązkowym punktem dnia i źródłem ogromnej przyjemności. Większość kawoszy podkreśla, że czarny napój jest nie tylko bardzo smaczny, ale także stanowi zastrzyk energii, niezbędny nie tylko w przypadku nieprzespanej nocy. Nie da się ukryć, że kawa szybko pobudza do działania i pomaga pokonać zmęczenie. Niestety, ma ona także znaczny wpływ na nasze zdrowie i nie każdy człowiek powinien regularnie po nią sięgać. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że kofeina może znacznie podnieść ciśnienie krwi, co w wielu przypadkach okaże się zgubne dla całego organizmu. Ponadto, pod wpływem czarnego napoju często czujemy się poddenerwowani i rozdrażnieni. Gorąca kawa negatywnie wpływa na naszą cerę, ponieważ może prowadzić do pękania naczynek krwionośnych. Osoby, które nie potrafią rozstać się z kofeiną, powinny ograniczyć się do maksymalnej jednej filiżanki kawy. Warto także skonsultować się z lekarzem, który dokładnie określi, czy w naszym przypadku kofeina nie jest szczególnie szkodliwa.

odmien.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here