Ostatnimi czasy nic nie opłaca się bardziej od założenia własnego biznesu. Dzięki temu możemy zyskać płynność finansową i spać spokojnie we własnym łóżku. Trzeba jednak wiedzieć, że posiadanie firmy to nie tylko same przyjemności. To także odpowiedzialność i ciężka praca. Do najbardziej przykrych obowiązków należy oczywiście płacenie podatków. Musimy już na samym początku działalności zdecydować w jaki sposób zamierzamy rozliczać się z fiskusem. Dlaczego to takie ważne? Bo jeśli nie zrobimy tego dobrze i na czas, może nas to drogo kosztować. Można na ten przykład zdecydować się na podatek liniowy. Płaci się go w jednej jedynej, ustalonej stawce. Wynosi ona tylko dziewiętnaście procent. Ekonomicznie rzecz biorąc będzie to najkorzystniejsza opcja. Obecnie decyduje się na to najwięcej spółek. Dlatego warto byśmy zdecydowali się i my. Po co kombinować, skoro od razu można mieć spokój. Dzięki temu będziemy mogli więcej czasu poświęcić naszej rozwijającej się ciągle firmie i cieszyć zarobionymi pieniędzmi.

www.dominikum.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here