Szybka ulga przy zgadze

Zgaga ma miejsce, gdy zawartość żołądka podnosi się do przełyku, gdzie kwasy żołądkowe wywołują bardzo nieprzyjemne uczucie pieczenia. W niektórych przypadkach do zgagi może dochodzić, gdy ciasna odzież ściska żołądek. Jeśli tak jest, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to poluzować pasek, spodnie, sukienkę lub cokolwiek, co nas mocno opina. Nasza postawa może również przyczyniać się do zgagi. Jeśli siedzimy lub leżymy, spróbujmy wstać. Jeśli już stoimy, spróbujmy stać bardziej prosto. Pionowa postawa powoduje mniejszy nacisk na dolny zwieracz przełyku. Jest on swego rodzaju pierścieniem mięśni, który pomaga powstrzymać przedostanie się kwasu żołądkowego do przełyku.

Zastanawiacie się, co pomaga na zgage? Okazuje się, że lekarstwa na zgagę możemy poszukać we własnej kuchni. Soda oczyszczona może pomóc w problemach ze zgagą poprzez neutralizację kwasu żołądkowego. Wystarczy rozpuść łyżeczkę sody oczyszczonej w szklance wody i wypić ją powoli. W rzeczywistości każdy napój należy pić powoli, gdy dopadła nas zgaga.

Imbir jest od stuleci używany jako środek na zgagę. Imbir może pomóc złagodzić mdłości, więc niektórzy uważają, że warto też wypróbować go w przypadku zgagi. Zastanówmy się nad dodaniem startego lub pokrojonego w kostkę korzenia imbiru do swoich ulubionych potraw. Wypijmy herbatkę imbirową. Unikajmy natomiast piwa imbirowego.
Napoje gazowane jedynie wyzwalają zgagę. Poza tym większość marek piwa imbirowego produkowane jest ze sztucznym aromatem, a nie z prawdziwego imbiru.

miedzycechowy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here