Mając chwilę wolnego czasu nasz pupil będzie nam wdzięczny za spacer ze swoim właścicielem. Pies bardzo przywiązuje się do nas i potrzebuje bliskości z nami chociaż godzinkę dziennie. Takie wyjście razem zbliża nas do swojego podopiecznego i nawiązuje bliskość. Pies darzy nas ogromnym zaufaniem. Podczas spaceru z nami cieszy się chwilą spędzoną z nami. Dla nas także spacer z psem jest formą relaksu i odprężenia. Dla niego jest to coś nowego. Najlepiej udać się w jakieś nowe, „nie obwąchane” miejsce. Będzie to dla psa emocjonujące przeżycie, gdyż psy z pozoru przyzwyczajone do stabilizacji, uwielbiają nowe rzeczy. Pamiętajmy jednak o dobraniu dobrego sprzętu na spacer. Zła obroża, czy smycz będą jedynie uciążliwe i męczące, zarówno dla naszego czworonoga, jak i dla nas samych. Spacer ma być przyjemnością, a nie męką. Pozwólmy mu na obwąchiwanie wszystkiego co tylko mu się nawinie pod nos. Psy uwielbiają zapamiętywać nowe zapachy, co często nas dziwi, lub denerwuje. Przejdźmy się z nim do parku, spuśćmy ze smyczy i pobawmy się z nim. Pewnie czekał na tę chwilę od dawna, więc nie zabierajmy mu tego. Taka zabawa pozwoli nam oderwać się od przyziemnych spraw i zająć głowę mniej zajmującymi sprawami. Przy zabawie nie musimy zbyt dużo myśleć. Po takich spacerach jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Zarówno my, jak i nasz pupil. Jego wzrok skierowany z uwielbieniem w naszą stronę powinien być dla nas wystarczającą zachętą do dalszych wędrówek. Nie zapominajmy, że jest to aktywna forma spędzania wolnego czasu, więc robimy coś nie tylko dla psa…

espoleczni.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here