Problem z bezsennością.

Bardzo wiele osób boryka się z problemem bezsenności. Każdego wieczoru, gdy kładą się do łóżka i próbują zamknąć oczy, zadają sobie jedno pytanie. Dlaczego nie mogę zasnąć?
Wyjaśnień takich przypadków może być wiele. U jednego człowieka problem z bezsennością może być spowodowany zupełnie czymś innym niż u drugiego.
Zazwyczaj jednak chodzi o stres. Po prostu przed snem często zdarza nam się myśleć o rzeczach złych i stresujących. Często są to jakieś błahostki, które późną porą rosną do wielkich rozmiarów. Przykładowo, jeśli mamy problem w pracy i w ciągu dnia jakoś specjalnie nim się nie przejmujemy, to w nocy przychodzi ta myśl do nas ze zdwojoną siłą. Leżymy w łóżku, nie mamy jakiegoś specjalnego zajęcia, więc nasz mózg serwuje nam rozrywkę, kotłując myśli. Zupełnie tak samo jest z ekscytacją. Jeżeli nie możemy się czegoś doczekać lub coś nas szczególnie podnieca, też o tym dużo myślimy i po prostu ciężko nam zasnąć.
Innym powodem mogą też być złe nawyki. Jeżeli przyzwyczaimy się do tego na przykład, że chodzimy bardzo późno spać, to jest nam ciężko zasnąć. Mózg ma zakodowane wtedy, że to jeszcze nie pora i że powinniśmy jeszcze pograć na komputerze czy obejrzeć film. Mogą to też być jeszcze zupełnie inne powody, aby się tego dowiedzieć, najlepiej udać się do specjalisty, który będzie nam w stanie najlepiej doradzić i podpowiedzieć co jest naszym największym problemem. Sen jest bardzo ważny w życiu każdego człowieka, więc warto zadbać o to, by dobrze się wysypiać, od tego zależy nasze funkcjonowanie w następnym dniu i nasza efektywność.
Jeżeli nie chcemy się od razu wybierać do specjalisty, a wieczorami wciąż pada pytanie, „dlaczego nie mogę zasnąć?”, możemy zaopatrzyć się w jakieś leki ziołowe, które pomagają zasypiać. Jeżeli to tylko mała dolegliwość, to powinny one nam w zupełności wystarczyć. Nie są też drogie i dostaniemy je w każdej aptece bez recepty. Warto tylko zwrócić uwagę na to by nas nie otumaniały i nie przyniosły gorszego efektu niż codzienne niewysypianie się .

przygotowany.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here