Prezent na chrzest

Chrzest jest ważnym wydarzeniem dla chrześcijańskiej rodziny. Nowy członek rodziny przyjmuje wtedy swój pierwszy sakrament. Z tej okazji zazwyczaj zaproszeni goście kupują mu jakimś prezent. Tylko co może przydać się tak małemu dziecku? Poza prezentem pieniężnym, który również jest dosyć popularny przy takiej okazji możemy sprawić prezent typowo dla dziecka. Co kupić dziecku na chrzest? Wiele osób z tej okazji kupuje złote łańcuszki z wisiorkiem Jezusa. Jest to dobry prezent, ale dopiero na przyszłość dziecka. Jeśli chcemy sprawić mu przyjemność prezentem już we wczesnej młodości możemy poszukać wśród akcesoriów dla małych dzieci. Może to być, chociażby ciekawa zabawka bądź rowerek biegowy. Jest on coraz bardziej popularny i sprawdza się u dzieci jeszcze przed nauką jeżdżenia na zwykłym rowerku. Dziecko, zamiast naciskać na pedały, siedząc na nim odpycha się nogami od podłoża. Biegające dzieci lubią korzystać z takich rowerków. Innym prezentem, który może się przydać już na początku życia dziecka może być mata rozwojowa dla noworodków. Leżąc na niej bawią się wyżej zawieszonymi zabawkami i powoli poznają otaczający ich świat. Dobrym dodatkiem do prezentów z tej okazji mogą się okazać po prostu ubranka, czy książeczki dla dzieci bądź mniejsze zabawki. Dla noworodków odpowiednie będą wszelkiego rodzaju gryzaki, gdyż ciągle wkładają coś do buzi, oraz szeleszczące, kolorowe pluszaki, które ciekawią je kolorem i wydawanym przez siebie dźwiękiem. Dla nieco starszych dzieci dobrym pomysłem mogą okazać się po prostu klocki. Dzieci lubią je układać. Ćwiczą dzięki temu również swoją kreatywność.

bycmama.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here