Posty i głodówki

Czy post to dobry pomysł na odchudzanie? Zdania jak zwykle są podzielone. Większość osób, która przystąpi do postu, straci zbędne kilogramy. Jak głodówka wpływa na organizm? Czy jednoznacznie źle? Czy może wręcz odwrotnie – pozytywnie? Niezależnie od jej celu, głodówki nie powinno się podejmować samodzielnie, bez konsultacji tego pomysłu z lekarzem. Głodówka to bardzo poważna sprawa dla organizmu, ponieważ przez określony czas organizm nie będzie otrzymywał żadnych kalorii. Już nawet sam post warzywno-owocowy czyli jedzenie określonych warzyw i owoców jest dla organizmu niesamowicie ogromnym szokiem, dlatego też głodówka jest szokiem jeszcze większym i taka decyzja musi mieć poważne przyczyny, a nie może być podjęta ot tak sobie, bo ktoś ma taki kaprys. Kiedy mówimy o poście warzywno-owocowym z reguły mamy na myśli post czyli dietę doktor Dąbrowskiej, która polega na jedzeniu przez określony czas tylko i wyłącznie wskazanych przez panią doktor owoców i warzyw w różnych formach. Pani doktor wskazuje, że możemy jeść na przykład grejpfruty jabłka, marchewki i inne warzywa. Po kilku dniach takiego jedzenia ma włączyć się tak zwane odżywianie wewnętrzne i człowiek przestaje odczuwać głód. Czy tak dzieje się w rzeczywistości? Wiele osób twierdzi, że tak. Media społecznościowe to dobre medium, aby podzielić się swoimi doświadczeniami z postu dr Dąbrowskiej i wielu ludzi właśnie takimi doświadczeniami się dzieli, opowiadając w samych superlatywach o korzyściach, jakie nastąpiły w organizmie po doświadczeniu postu. Jeszcze innym doświadczeniem jest całkowita głodówka, są na świecie specjalne ośrodki gdzie pod okiem doświadczonych ludzi, naturopatów i innych specjalistów, można przeżyć głodówkę.Tak samo jak post warzywno-owocowy tak samo i głodówka może trwać różną ilość dni, w zależności od tego kto do niej przystępuje. Nie ma dwóch takich samych osób o takich samych medycznych historiach – wszystko zależy od tego ile waży dana osoba a także jaką ma historię medyczną. Raczej nie zaleca się długiej głodówki albo długiego postu osobie, która ma niedowagę, niezależnie od tego jak duże korzyści zdrowotne mogłaby z tego powodu odnieść. Dla osób bardzo szczupłych takie długie głodówki mogą być wręcz niebezpieczne. Dlatego zawsze warto skonsultować sam pomysł głodówki, a także długość zakładanej głodówki z lekarzem specjalistą, który opiekuje się nami i który zna historię naszych przewlekłych chorób. Bardzo często zdarza się, że w czasie głodówki dawki lekarstw, które człowiek bierze stale na swoje choroby przewlekłe, musi zostać zmodyfikowana. Czasami usłyszeć o tym, że efekty głodówek i postów bywają spektakularne – niektórzy ludzie doświadczyli tego, że zostali niemalże uzdrowieni, znikały guzy, torbiele. Do tego typu rewelacji zawsze należy jednak podchodzić dość sceptycznie, ponieważ nigdy nie wiadomo, kto dzieli się z nami tymi informacjami i w jakim celu to robi. Jeżeli czytamy o takich uzdrowieniach przez internet to nigdy nie możemy wiedzieć, kto napisał te informacje i czy na pewno są one prawdziwe, nie wiemy czy ktoś dzieli się z nami swoimi rzeczywistymi doświadczeniami czy tylko coś udaje. Głodówka a odchudzanie to temat mocno złożony.

muscular.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here