Każdy schemat kształcenia niezależnie w jakiej szkole państwowej ustala to ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego. To ta jednostka organizacyjna jest również odpowiedzialna za ustalanie programu kierunku ekonomia. W swoim schemacie określa przedmioty, który mają nauczyć studentów co to są finanse, do czego służą oraz jak się je oblicza oraz interpretuje ich wskaźniki. Ponadto przedmioty mają kształcić w zakresie wiedzy czym jest biznes, wszystkie jego aspekty oraz możliwości analizy. Dodatkowo uczymy się o instrumentach finansowych, graniu na giełdzie, gospodarce krajowej oraz międzynarodowej. Na niektórych uczelniach ekonomia ma swoją specjalizację więc zarząd uczelni dokłada do kierunku przedmioty specjalistyczne. Na przykład specjalizacja ekonomiki gospodarki żywnościowej będzie miała w swoim programie również przedmioty rolnicze i tym podobne. Kształcenie w konkretnym kierunku ekonomicznym jest bardzo dobre gdyż ogólnych ekonomistów nie brakuje. Deficyt jest zdecydowanie z konkretnych specjalizacjach.

cigg.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here