Podskórne implanty jako rodzaj antykoncepcji

Implanty podskórne w farmakologii w coraz większej ilości krajów Europy stają się dostępne. Implanty podskórne jako forma podawania leków, w większości krajów jest dostępna jako metoda antykoncepcji. Implanty zawierają hormony, które oddziaływując na układ rozrodczy kobiety zapobiegają zajściu w ciążę. Implanty podskórne są bardzo praktyczne, gdyż nie trzeba pamiętać o codziennym zażyciu tabletki antykoncepcyjnej, czy o zmianie plastra. Implanty podskórne zawierają substancje czynne, które są wydzielane do krwioobiegu w stałej ilości, tak też w naszej krwi zawsze utrzymuje się stały poziom leku. Dzięki temu, iż nie trzeba łykać tabletek, a lek dostaje się bezpośrednio do krwi, także i przyjmowana jest mniejsza dawka leku. Nasz układ pokarmowy i wątroba nie są aż tak obciążane konicznością codziennego przyjmowania leku. Implanty podskórne stanowią przyszłość dla farmakologii, są dobrym sposobem dla osób starszych, którym często zapomina się przyjąć lek o właściwej porze, także i układ pokarmowy w starszym wieku gorzej znosi przyjmowanie doustne tabletek.

shoeperwoman.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here