Pierwszoklasiści zawsze z entuzjazmem i ogromną nadzieją wkraczają w nowy etap swojego życia. Jak wiele radości sprawia im pierwszy szkolny dzwonek. Szkoła wydaje im się wspaniałym, nieznanym jeszcze światem, do którego mają trafić od 1 września. Co ciekawe nasze dzieci rzadko boją się tego momentu. To raczej my – rodzice drżymy na myśl o tym, że nasze dziecko ma nałożyć plecak na plecy i ruszyć zdobywać wiedzę. Może nasz strach wynika z tego, że mamy większe doświadczenie i wiemy, że ten entuzjazm szybko opadnie i zostanie zaspokojony zwykłą rutyną i codziennością. Utrzymujmy jednak te chęci do chodzenia do szkoły w naszych dzieciach. Im dłużej nasze dziecko będzie chętnie chodziło do szkoły i uczyło się, tym lepiej. Pamiętajmy, że dzieci im młodsze tym łatwiej przyswajają wiedzę. Porównuje się je nawet do gąbki, bo są tak bardzo chłonne. Musimy mieć też świadomość, że tak zwane nauczanie początkowe, czyli klasy 1- 3 to bardzo wolne i delikatne wprowadzanie naszego dziecka do świata szkolnego.

www.cosmomama.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here