Obsługa prawna firm gwarancją profesjonalizmu

Osoby prowadzące działalność nie są w stanie znać się na wszystkim. I wcale nie muszą. Jeżeli nie stać ich na tworzenie wielu kosztownych stanowisk pracy to mogą skorzystać z tzw. outsourcingu, czyli powierzyć prowadzenie niektórych spraw, np. finansowych- biurom rachunkowym a sprawy wymagające znajomości przepisów prawnych zlecić kancelarii prawnej.

Jednorazowa współpraca czy umowa długoterminowa

Z kancelarią prawną, której zlecimy obsługę prawną firmy, nie musimy wiązać się na stałe. Możemy podpisać umowę na jednorazową współpracę, przy tylko jednym, konkretnym zleceniu lub możemy podpisać umowę na kompleksową obsługę prawną firmy. Najważniejsze, że zawsze to my decydujemy o tym, jaką zawieramy umowę.

Ile kosztuje obsługa prawna firm?

Jeżeli będziemy korzystać z obsługi prawnej przy umowie długoterminowej to na pewno będziemy mogli negocjować stawki za obsługę a nawet liczyć na atrakcyjne bonusy lub bonifikaty lub chociaż skorzystać ze zryczałtowanej opłaty. Ceny uzależnione są od nakładu pracy prawnika, od tego jak sprawa jest skomplikowana. Najczęściej sprawy wyceniane są indywidualnie. Na obsługę niektórych spraw, jak np. na zastępstwo procesowe, stawki narzuca Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości.

Zakres usług

Obsługa prawna firm może polegać na:
– prowadzeniu negocjacji handlowych,
– udzielaniu porad prawnych,
– windykacji należności,
– projektach umów, statutów, regulaminów pracy,
– pomoc przy zakładaniu lub rozszerzaniu działalności,
– doradztwo podatkowe,
– aktualizacji przepisów dotyczących działalności,
– przygotowywaniu pozwów lub innych pism sądowych.

Obsługa prawna firm to także pomoc przy fuzjach, przekształceniach, przejęciach.

Kancelarie prawne mogą pomóc nie tylko w prowadzeniu działalności w obrocie krajowym, ale także w obrocie zagranicznym, dzięki prawnikom, którzy wykazują się bardzo dobrą znajomością języków obcych lub ewentualnie współpracują z tłumaczami przysięgłymi. Kancelarie prawnicze oferują także firmom szkolenia dla pracowników lub kadry zarządzającej z prawa podatkowego, prawa pracy, prawa gospodarczego czy nawet z prawa karnego.

Zazwyczaj w kancelarii każdy prawnik specjalizuje się w innej dziedzinie prawa. Radcy prawni gwarantują profesjonalizm i są w pełni zaangażowani w świadczenie usług, oferują niestandardowe podejście do klienta i oczywiście obowiązuje ich całkowita dyskrecja.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here