Nowoczesne lampy dziecięce - bezpieczne i poruszające wyobraźnie maluchów

Pokój dziecięcy to miejsce przeznaczone do zabawy, nauki i wypoczynku. Powinno być urządzone bezpiecznie i funkcjonalnie. Duże znaczenie odgrywa odpowiednia oprawa oświetleniowa, która pozwala dziecku na wykonywanie różnych czynności fizycznych. Światło w pokojach dziecięcych musi być właściwie dobrane, aby gwarantować odpowiednie oświetlenie i nie niszczyć wzroku malucha.

Najlepszym sposobem jest połączenie kilku różnych źródeł światła, dzięki temu będzie można używać wybranej opcji do każdej okazji. Podczas zabawy i spotkań z przyjaciółmi dziecko może korzystać z podstawowego źródła światła np. żyrandola dziecięcego. Lampy sufitowe dają rozproszone światło, które doskonale rozprzestrzenia się po całej powierzchni pomieszczenia i gwarantuje swobodę ruchów.

Dzieci uczące się, malujące i spędzające czas przy biurku powinny mieć dostęp do lamp biurkowych. Najlepiej dających ciepłe i niezbyt intensywne światło, które pozwoli im się skupić i nie będzie działało rozpraszająco.

Wieczorem, kiedy dzieci kładą się do swych łóżek przydają się lampki nocne. Występują one w różnych wariantach, znajdziemy między innymi modele stojące, ścienne lub wiszące, które ułatwiają zasypianie, relaksują i uspokajają dzieci.

Innowacyjne oświetlenie dziecięce

Lampki dla dzieci ułatwiające zasypianie

Bardzo ciekawym i inspirującym rodzajem oświetlenia dziecięcego są lampki ułatwiające zasypianie. Od niedawna są dostępne na rynku oświetleniowym, ale już podbiły serca wielu klientów.

Dzieci zazwyczaj niechętnie samodzielnie zasypiają, po zmroku stają się bardziej markotne i tracą swoją energię. Chętnie by się bawiły przez całą noc, lecz nie mają na to siły. Ponad to wiele dzieci boi się zasypiać przy zgaszonym świetle. Ciemny pokój dla maluchów jest przerażający i niechętnie spędzają z nim czas. Doskonałym rozwiązaniem dla takich dzieciaków są lampy ułatwiające zasypianie. Dają bardzo łagodne światło i charakteryzują się przyjaznym wyglądem, często przypominają postacie z bajek. Wzbudzają w dzieciach miłe skojarzenia i szybko tulą je do snu.

Nowoczesne lampy dziecięce na biurko

Ciekawym pomysłem są integracyjne lampy biurkowe dla dzieci. Podbiły serca wielu maluchów i chętnie zakupywane są przez rodziców. Dzieci większość czynności wykonują przy swoich biurkach np. malowanie, kolorowanie czy wycinanie. Podczas tego typu zajęć muszą mieć zapewnione odpowiednie oświetlenie. Nowoczesne lampy biurkowe to doskonałe rozwiązanie, ponieważ są bardzo rozbudowane i funkcjonalne. Często mają dodatkowe motywy z ulubionych bajek i filmów lub wyimaginowane kształty.

Nowoczesne lampy biurkowe dla dzieci można dowolnie ustawić pod względem kąta padania światła i natężenia. Oprócz tego mają specjalne kształty i wzory, które podobają się dzieciom, a dzięki temu umilają im odrabianie lekcji i wykonywanie innych czynności.

Ponad to wiele nowoczesnych lampek pochwalić się może podwójną funkcjonalnością. Istnieją lampy dziecięce, które łączą ze sobą światło i muzykę. Dodatkowym udogodnieniem jest podświetlona podstawa, która może przybierać różne kolory. Lampy tego typu mają wbudowany głośnik dzięki, któremu można puścić dziecku kołysanki lub bajki z dowolnego urządzenia poprzez bluetooth.

Lampki stołowe z ulubionymi postaciami z bajek

 Lampki stojące najczęściej wykorzystywane są podczas zabawy przy biurku oraz zasypiania. Sprawdzają się również w środku dnia i w delikatny sposób zwiększają przytulność wnętrza. Lampki przypominające ulubione postacie z bajek lub filmów to bardzo dobry wybór. Atrakcyjna lampka dziecięca z wzorami nawiązującymi do znanych dziecku motywów może stać się dla dziecka najlepszym wyposażeniem całego pokoju. Największą popularnością cieszą się lampki stołowe występujące w formie bohaterów z bajek Disneya.

Kinkiety z dziecięcymi motywami

Ciekawe i wzorzyste kinkiety umieszczone na ścianach to również dobry wybór do pokoju dziecięcego. Podczas zasypiania maluchy mogą podziwiać kształty i kolory kinkietów, dzięki temu pobudzają swoją wyobraźnię i szybciej stają się senne. Najciekawsze oprawy oświetleniowe tego typu to: oprawy z misiami, serduszkami, gwiazdkami, zwierzątkami (owieczki, pieski, koniki, rybki) i inne.

Lampy dziecięce przykuwające wzrok

Centralny żyrandol jest nie tylko podstawowym źródłem światła w pokoju, ale może stać się również ciekawą dekoracją. Żyrandole dziecięce dostępne na rynku przybierają formę różnych urządzeń, zwierzątek, rzeczy i kwiatków. W pokojach dziewczęcych sprawdzają się żyrandole w kolorach różu z lalkami, kwiatami lub innymi ciekawymi wzorami. W pokojach chłopców doskonale odnajdą się żyrandole – samochody, rakiety, latawce, balony i inne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here