Jeżeli mamy wystarczającą motywację, samodzielna nauka angielskiego może być także efektywna. Taką motywacją może być na przykład długo oczekiwany wyjazd za granicę, gdzie będziemy musieli porozumiewać się tylko i wyłącznie po angielsku. Czasem szefowie proponują pracownikom awans i przejęcie nowych obowiązków służbowych, polegających na kontaktach z zagranicznymi kontrahentami. Tutaj nauka angielskiego także jest niezbędna. Jeżeli postawimy sobie taki jasny cel, z pewnością dużo osiągniemy. Najpierw trzeba jednak zgromadzić potrzebne materiały. Należą do nich dobre słowniki, podręczniki, programy komputerowe do nauki oraz płyty. Kolejną rzeczą jest wyznaczenie stałej, codziennej pory, kiedy to przez kilka minut będzie się odbywała nasza nauka angielskiego. Najlepiej by pora ta była niezmienna, dzięki czemu przyswajanie wiedzy wejdzie nam w nawyk. Wybierzmy czas, kiedy nikt nie będzie nam przeszkadzał, na przykład wczesnym rankiem. Samodzielna nauka może przynieść zaskakujące rezultaty, jeśli naprawdę się do niej przyłożymy. Satysfakcja z pewnością będzie ogromna.

comptech.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here