Każde dziecko przechodzi przez pewne etapy rozwoju. Jednym z bardzo ważnych elementów rozwoju jest nauka załatwiania się na nocniczku. Jest to bardzo łatwe zadanie wtedy gdy nasz maluch jest na to gotowy. Warto wiedzieć, że my jako rodzice będziemy wiedzieć, kiedy jest najlepszy moment. Owszem można zacząć dość wcześnie, jednak w takim przypadku będzie trwało to znacznie dłużej. Większa część dzieci na samym początku zdobywa umiejętności kontrolowania czynności pęcherza w dzień, a po jakimś czasie w nocy. Rodzice bardzo często rezygnują z nauki, i liczą na to, że dziecko samo się tego nauczyć. Dlatego tutaj od rodziców przede wszystkim wymagana jest cierpliwość oraz wytrwałość. Te cechy są niezbędne do przebycia drogi w usuwaniu pieluszki. Należy pamiętać również o jednej ważnej regule: nie należy niczego robić na siłę. Dziecko powinno czuć się swobodnie w każdym etapie tej nauki. Potknięcia są tutaj nie uniknione i nie należy za to dziecka karcić. Prywatność oraz nagradzanie dziecka są skutecznymi sposobami w dojściu do celu.

pasazmamy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here