List motywacyjny, chociaż najczęściej czytany jest dopiero po analizie CV jest nie mniej ważnym elementem aplikacji o pracę. O ile napisany bardzo dobrze nie jest gwarancją zatrudnienia, nie mniej jednak napisany błędnie w zupełności przekreśla nasze szanse na zdobycie określonej pracy. Podobnie jak CV musi mieścić się na jednej stronie i pozbawiony być literackich fantazji. Popisy pisarskie nie są mile widziane w takim dokumencie. Najważniejsze jest by list motywacyjny przekazywał wystarczająco dużo informacji o kandydacie i obrazował, że ten potrafi pisać od siebie. Pisząc list motywacyjny nie można zapomnieć o tym, że dokument ten ma dotyczyć motywacji. Po pierwsze warto wytłumaczyć, jakimi motywacjami kierujemy się aplikując na dane stanowisko do określonej firmy. Ponadto list motywacyjny powinien zmotywować przyszłego pracodawcę do tego by zaprosił nas na rozmowę kwalifikacyjny. W tym celu warto nie pisać tylko o sobie, tzn. chwalić się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem. Przede wszystkim należy ukazać jak te nasze zdolności mogłyby wpłynąć pozytywnie na funkcjonowanie firmy.

pracolinia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here