Z technologią LED do podświetlania monitorów wiązano duże nadzieje. Samsung wprowadził do swojej oferty telewizory z podświetlaniem LED, które to miały oferować znacznie lepszą jakość obrazu. Matryca to prawdopodobnie jakaś VA, ale nie ma co do tego pewności. Porównując jednak modele na zwykłej świetlówce, dla zmylenia przeciwnika nazwane LE z modelami LED, nazwanymi UE (od Unii? Kto ich tam wie…), nie widać aż tak znaczącej różnicy, jakby się chciało. Następnie podświetlenie LED zastosowane zostało do monitorów w laptopach i netbookach. Nie chodziło tutaj o polepszenie obrazu (a przydałoby się), ale o zmniejszenie zużycia energii. To akurat osiągnięto, poza tym ta technologia jest mało atrakcyjna. Ostatnio powstała, na bazie matrycy LG, zastosowanej w Dellu 2209WA, matryca nowa, też IPS, ale z podświetleniem ledowym. Niestety, czerń w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia, podobnie jak w Dellu. Kontrastowa ta matryca nie jest, ale ma świetne kolory i kąty. Niestety, też bywają uszkodzone piksele.

gryguc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here