Maseczka nawilżająca na włosy

O włosy powinniśmy dbać dokładnie tak samo i w takim samym stopniu, co o skórę. Jeśli nie zapominamy o tym, żeby systematycznie korzystać na przykład z balsamów ujędrniających czy nawilżających, z masek do ciała czy innych kosmetyków, powinniśmy również pamiętać o naszych włosach. Maseczka nawilżająca na włosy to jeden z chętniej stosowanych kosmetyków szczególnie w okresie letnim, ze względu na swoje dobroczynne właściwości oraz moc regeneracji nawet bardzo zniszczonych włosów.
Lato oraz ostre, wakacyjne słońce nie jest sprzymierzeńcem ani dla naszej skóry, ani da naszych włosów, dlatego zapewnienie im odpowiedniej pielęgnacji powinno być podstawą naszego przygotowania do urlopowego wyjazdu nad wodę czy w góry. Maseczka nawilżająca na włosy nie musi być droga, nie musi być nawet kupowana w specjalnych drogeriach czy w aptekach – coraz częściej można spotkać się z samodzielnym przygotowywaniem tego typu kosmetyków w domowych zaciszach. To znacznie prostsze rozwiązanie, dające i satysfakcję, i szybkie efekty.
Składniki, z jakich można przygotować tego typu maseczkę nawilżająca na włosy, są powszechnie dostępne, nie ma więc najmniejszego problemu z tym, żeby taki specyfik samodzielnie przygotować. Jedną z chętniej i częściej stosowanych propozycji jest maseczka przygotowana z miodu, olejku z pestek winogron, a jej podstawą jest awokado. Dzięki niej połamane, kruche, suche i zniszczone włosy szybko zostaną zregenerowane. Kwasy wielonienasycone, zawarte w awokado, wygładzają strukturę włosa. Miód z kolei, w którym można znaleźć krzem, miedź oraz cynk, doskonale wzmacnia włosy – jak na reklamach – od cebulek aż po same końce.
Równie popularną maseczką nawilżającą na włosy jest preparat przygotowywany na bazie olejku rycynowego, żółtka, soku z cytryny oraz nafty kosmetycznej. Nafta, która wydaje się być nieco dziwnym kosmetykiem, jest jednym z najbardziej naturalnych oraz szeroko stosowanych środków pielęgnujących.

olmik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here